Kindergeld 2018 – Přídavky na děti v Německu a jejich vyřízení

Kdo má nárok na přídavky pro dítě z Německa tzv. Kindergeld?

O přídavky si mohou zažádat pracující občané v Německu z Evropské unie, Švýcarska, Srbska, Kosova, Bosny a Hercegoviny pak dále z Turecka, Tuniska, Maroka a Alžírska. Na Kindergeld mají nárok i ti, kteří mají povolení k pobytu v Německu.

Jak dlouho vůbec trvá celé vyřízení přídavků v Německu?

Na vyřízení Kindergeldu si počkáte přibližně 3 až 6 měsíců. V některých případech se to protáhne i déle. Ale poslední dobou klidně do měsíce máte peníze na účtě.  Ale nemusíte se bát. Přídavky Vám po vyřízení vyplatí zpětně. Od roku 2018 můžete o Kindergeld žádat až půl roku zpětně.

Jaká je výše Kindergeld a na jakou částku máte nárok?

Na každé dítě se Vám vyplácí přídavky zvlášť. Takže čím více dětí máte, tím více dostanete peněz. Na první i druhé dítě je částka 194 EUR na měsíc, na třetí 200 EUR a na každé další 225 EUR.

Na jaké dítě se přídavky v Německu vztahují?

Na studující děti až do 25 let. Normálně na všechny děti do 18 let.

Kolik stojí celé vyřízení Kindergeld v roce 2018?

V průměru si poradce za takovou službu na jedno dítě účtuje 80 – 120 EU ( 2.000 – 3.000,-) za to, že za Vás vyplní žádost a řekne Vám jaké papíry máte doložit. Pro něj práce tak na 20 minut. Zbytek si stejně tak jako tak musíte vyběhat sami po úřadech. Se správnými dokumenty to ale zvládnete sami.

A co je všechno potřeba abyste si Kindergeldy vyběhali?

Vyřízení německých přídavků na děti Kindergeld je poněkud zdlouhavé, ale pokud víte jak na to, tak Vám to ulehčí spousty a spousty práce. Nikde jinde na internetu žádný přesný postup nenajdete. Proto jsme si pro Vás připravili E-BOOK který Vás celou problematikou provede a řekne, co si kde musíte vyběhat a jaké formuláře a jak vyplnit.

Podklady a formuláře pro vyřízení přídavků na děti v Německu

 

Kindergeld 2018 - Přídavky na děti v Německu a jejich vyřízení

Kdo má nárok na přídavky pro dítě z Německa tzv. Kindergeld? O přídavky si mohou zažádat pracující…

Celý článek

kdy jsou státní svátky v Německu v roce 2018?

V roce 2018 je celkem 17 zákonných svátků. Každá spolková republika v Německu, ale nemusí slavit všechny.…

Celý článek

Kolik je minimální mzda v Německu 2018?

Všeobecně platí, že minimální mzda v Německu je 8,84 EUR, která je platná od ledna 2017 až…

Celý článek

Jak napsat strukturovaný životopis v němčině Lebenslauf + vzor ke stažení

Proč je německý životopis tak důležitý? Je to první kontakt s možným budoucím zaměstnavatelem. Je to Vaše…

Celý článek

Výpočet čisté mzdy v Německu - Kalkulačka

Vypočítejte si čistou mzdu pomocí kalkulačky na odkazu níže. Čím více položek vyplníte, tím výpočet bude přesnější.…

Celý článek

Kündigung - Výpověď z pracovního poměru v Německu

Všeobecná ochrana před výpovědí v Německu Platí v podnicích, kde je zaměstnáno více jak 10 lidí na…

Celý článek
Komentáře
 1. Miroslav napsal:

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak postupovat v případě, když máme vyřízený Kindergeld již půl roku a tento měsíc nám peníze nepřišly. Normálně chodí do 18. v měsíci a teď nic. Nepřišel ani žádný dopis.

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den,
   připravte si číslo vašeho Kindergeld a buď si přímo na Familienkasse zavolejte (Tel: 0800 4 5555 30) nebo jim napište email (Familienkasse-Baden-Wuerttemberg-West@arbeitsagentur.de) a uveďte v něm i vaše číslo přídavků. Oni už Vám řeknou, proč to nepřišlo, popřípadě kde se stala chyba.

 2. Pavel napsal:

  Dobrý den, s partnerkou mého dítěte již nežiji,partnerka ma dite v péči,nicmene platím výživné ve výši 5.000,-Kč. Kdo ma v tomto pripade nárok na kindergeld? At víme,kdo ma využít vašich služeb… předem dekuji

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den,
   Kindergeld je určen pro potřeby dítěte, takže by ho měla, ve vašem případě, dostávat matka dítěte. Žádat si bude ona, ale s vaší podporou resp. je potřeba aby jste vy doložit potřebné dokumenty ohledně zaměstnání a podobně.

 3. Daniela napsal:

  Dobrý den,
  Píši za přítele,který je čtyři roky rozvedený.Pracuje v Rakousku 22 let a do jara dostával na jeho dceru 21 letou vysokoskolacku přídavky.Ted mu je zamitli z důvodu,že už nejsou rodina.Bydliste mají pořád stejné, jen jsou rodiče rozvedeni. Má vrátit cca 3000 euro na které už jeho dcera údajně neměla nárok.Dodala potvrzení ze školy i známky zkoušek ze semestru.
  Má mít nárok na přídavky?Děkuji.

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den, s tímto dotazem vám neporadíme, protože se nejedná o Německo, ale Rakousko, tak nevíme jak to v dané zemi chodí, protože zákony se mohou lišit. Zkuste se obrátit přímo na někoho, kdo se věnuje přídavkům v Rakousku.

 4. Lada K napsal:

  Zdravím Vás.
  Mohu na Vás mít prosím otázku?
  Žiju ve společné domácnosti s partnerem který je zaměstnaný v Německu. Mám syna z prvního vztahu,toho času bohužel ve střídavé péči.
  Je pravda,že nevzniká nárok na případné kindergeldy? Opravdu by to bylo možné pouze kdybychom byly vzatí? Doneslo se mi,že to snad i lze bez toho býti manželé,když je syn ve spol.domácnosti. Děkuji za případnou odpověď a popřípadě i možnou spolupráci.
  S pozdravem K.L

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den,
   v tomto případě je potřeba být manželé, aby přítel mohl uplatňovat nárok na přídavky na vaše dítě.

 5. Markéta Doubravová napsal:

  Dobrý den,
  budu mít od zaměstnavatele německou smlouvu, ale místo výkonu práce je Česká republika. Mám nárok si zažádat o kindergeld nebo se vztahují pouze na výkon práce na území Německa nikoliv na smlouvu zaměstnavatele? Děkuji za odpověď. Doubravová

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den, v tomto případě si o přídavky zažádat můžete. Je jedno, kam jste vyslána pro výkon zaměstnání. Rozhodující je k jakému státu je zaměstnavatel povinný odvádět daně. Pokud tedy zaměstnavatel je německý, tak nárok máte.

 6. daniela napsal:

  dobrý den, je pravda, že Kindergeld, pro pendlery v roce 2019 končí?

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den, ne, pravda to není. V Německu by chtěli, ale momentálně je to nerealizovatelné. A pokud se tak někdy v budoucnu stane, což pochybuji, bude toto rozhodnutí napadeno evropskou unií, kvůli diskriminaci.

 7. Bohumil Čadek napsal:

  Dobrý večer. Pracuji v Německu a mám novou přítelkyni…teď jsme spolu začali bydlet….ještě nemám u ní trvalý pobyt. Přítelkyně má 3 děti z předchozího vztahu..chci se zeptat zdali ona má nárok na kindergeld .. děkuji za odpověď

  • Jakub Zburník napsal:

   Dobrý den, nárok Vám ani Vaší nové přítelkyni nevzniká. Pokud se v budoucnu vezmete, tak pak ano.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů