Německy za 30 hodin? To je nějaká blbost ne?

Většina z nás, co hledá práci v Německu nebo už tam pracuje, němčinu řeší. Každá firma, co shání zaměstnance minimálně základy němčiny požaduje. A my co už tam pracujeme víme, že pokud se chceme zas pohnout trochu dál a k lepším penězům tak je potřeba na němčině stále makat. Ale jak se jí učit? Zkoušeli jste taky mnoho způsobů výuky, ale v jazyce jste se nějak zvlášť neposunuli?

Já osobně jsem toho vyzkoužel mraky. Sáhnul jsem po učebnicích ze základky a střední. To mě po čase přestalo bavit, protože jsem zjistil, že je to samá teorie a gramatika. Cvičení zdlouhavá a kontrolu jsem si musel dělat taky sám a pak si dohledávat proč a kde jsem udělal chybu. Poté jsem začal chodit na doučování. Tam jsem mohl aspoň už i mluvit. Ale lektorka mě furt opravovala ve věcech co byli pro mě nepodstatné. Copak je důležité, když se potřebuju domluvit v práci, abych správně skloňoval členy nebo měl správně do puntíku gramaticky poskládanou větu? Jak jsem později zjistil, když už jsem v Německu dělal, tak tohle opravdu důležité není. Začal jsem tedy hodně číst. V prvé řadě mě napadli knížky pro děti. Copak někde může být nějaká jednudušší četba než pro prcky? Omyl. Byli tam slovíčka, které mi nedávali smysl a v běžném nebo pracovním životě mi byli k ničemu. Zkusil jsem i další četbu, ale i tak jsem cítil, že to neni ono. Tak jsem začal hledat na internetu věci, jak se učit nejefektivněji německy. Došel jsem k tomu názoru, že je potřeba mít pořádnou slovní zásobu. Na němčině mi hodně záleželo, protože jsem věděl, že jakmile budu rozumět, tak se moje výplata bude pohybovat uplně v jiných číslech než doposud. Dokázal jsem se naučit klidně i 20 nových slovíček denně. Ale po týdnu jsem si jich pamatoval už opět jenom pár.

Žijeme ve století technologií a věděl jsem, že všechny věci se dají dělat i dohledat na internetu. Tak jsem neustále hledat. Nakonec se moje zarputilost vyplatila a našel jsem ONLINE JAZYKY od firmy Online learning s.r.o.

A proto ten nadpis „Německy za 30 hodin? To je nějaká blbost ne? S tím co už jsem absolvoval abych se v němčině zlepšil, mi reklama na to, která slibovala, že se německy naučím za tak krátkou dobu přišla jako blbost.

Ze zvědavosti jsem si tedy online kurz zakoupil a také z toho důvodu, že při nespokojenosti garantovali vrácení peněz. A už to začlo.

Najednou mi němčina začala dávat smysl. Mohl jsem se ji učit kdy jsem chtěl a hlavně co jsem chtěl. Sám jsem si určil, které lekce jsou pro mě důležité a uplatním je. Nějaké skloňování, pokud jsem chtěl, tak jsem mohl přeskočit a učit se až později. Jak mi bylo v kurzu sděleno, bylo potřeba abych kladu důraz na všechny formy výuky. Jak na mluvení, čtení, poslech i psaní. Během chvíle jsem dosáhl takové úrovně, že pohovor v němčině nebyl problém. Po úspěšném přijetí do firmy jsem během pár týdnů zvládl rozmlouvat s němci nejen o práci, ale i o různých tématech. A to bylo přesně to co jsem chtěl.

A co přesně teda znamená těch 30 hodin?

Každá úroveň Vám zabere přibližně 30 hodin času. Pokud se tedy budete učit denně jen 20 minut, tak za 3 měsíce máte úroveň hotovou. V mém případě jsem se učil více jak 40 minut denně a do měsíce jsem měl práci, kterou jsem chtěl.

Výhody Online kurzu

  • díky studiu online jsem mohl studovat kde jsem chtěl a kdy jsem chtěl

  • studoval jsem aktuálně to co mě zajímalo, méně důležité pro mě jsem přeskočil

  • když mi něco nebylo jasné, v klidu jsem se k tomu mohl vrátit

  • vybral jsem si svůj styl učení jazyka jaký mi vyhovoval

  • pokud jsem si s něčím nevěděl rady byl tu vžy lektor, který mi online poradil

  • když bych byl s kurzem jazyka nespokojen, tak by vrátili do 14 dnů peníze zpět

  • dostal jsem certifikát o absolvování kurzu

  • a důležitá byla taky cena kurzu proti placené lektorce

Hlavně. Díky tomuto typu studia jsem získal práci, kterou jsem chtěl. A stále se v němčině posouvám.

Nevýhody

Jediná nevýhoda co mě tak napadá je asi to, že nad Vámi nestojí nějaký přísný učitel, který dává pozor jestli se opravdu učíte.

Všechny kurzy jsou vedené zábavnou formou, takže jsem neměl problém udržet si pozornost a nadšení z výuky. V kurzech jsem pokračoval a pokračuji dál. Zakoupil jsem si už několikátý v řadě.

Za mě tedy kurzy jsou na jedničku a pokud Vám mohu doporučit, tak jedině kurzy Němčiny od www.onlinejazyky.cz

Sdílejte tuto stránku mezi svými přáteli:

Kindergeld 2019 - Přídavky na děti v Německu a jejich vyřízení

Kdo má nárok na přídavky pro dítě z Německa tzv. Kindergeld? O přídavky si mohou zažádat pracující…

Celý článek

Výpočet čisté mzdy v Německu - Kalkulačka

Vypočítejte si čistou mzdu pomocí kalkulačky můžete zde. Čím více položek vyplníte, tím výpočet bude přesnější. Povinné…

Celý článek

Jak napsat strukturovaný životopis v němčině Lebenslauf + vzor ke stažení

Proč je německý životopis tak důležitý? Je to první kontakt s možným budoucím zaměstnavatelem. Je to Vaše…

Celý článek

Kolik je minimální mzda v Německu?

Všeobecně platí, že minimální mzda v Německu je 8,84 EUR, která je platná od ledna 2017 až…

Celý článek

kdy jsou státní svátky v Německu v roce 2018?

V roce 2018 je celkem 17 zákonných svátků. Každá spolková republika v Německu, ale nemusí slavit všechny.…

Celý článek

Kündigung - Výpověď z pracovního poměru v Německu

Všeobecná ochrana před výpovědí v Německu Platí v podnicích, kde je zaměstnáno více jak 10 lidí na…

Celý článek
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů